Logo
lv en

Vidzemes ražotājus aicina uz izglītojošu semināru par ilgtspējīgu resursu izmantošanu ar industriālās simbiozes metodēm

19.02.2024

Industriālās simbiozes SINERGIA platformas darbības ietvaros  Vidzemes ražotāji 6. martā Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” tiek aicināti uz semināru “Industriālā simbioze: ilgtspējīga konkurētspēja un resursu izmantošana”.

Pārskatot savu uzņēmumu darbību, ražotāji var uzlabot ražošanas procesus, samazināt blakusproduktu (atlikumu) apjomus, un ar tiem saistītos izdevumus. Identificējot industriālās simbiozes iespējas, ir iespēja mainīt ne tikai to, kā resursi tiek iegūti un patērēti, bet arī, kopīgi sadarbojoties, veicināt uzņēmumu ekonomisko izaugsmi, kā arī vides un cilvēku labklājību.

Seminārs ir ieplānots kā ievadkurss aprites ekonomikā un industriālajā  simbiozē. Tas ir sadalīts divās daļās.  Teorētiskajā sadaļā dalībnieki tiks iepazīstināti ar industriālās simbiozes konceptu, realizācijas soļiem un organizāciju mijiedarbību industriālās simbiozes kontekstā. Praktiskā daļa – darbs grupās, tiks veltīta ienākošo resursu un procesa gaitā pāri palikušo atlikumu kartēšanai  un ideju ģenerēšanai atlikumu tālākai izmantošanai.

Pēc semināra dalībniekiem būs iespēja saņemt individuālas  konsultācijas par programmu un dalību tajā. Dalībniekiem, kuri iesaistīsies SINEGIA platformas darbībā, turpmāk būs iespēja līdzdarboties industriālās simbiozes iespēju attīstīšanas darba grupās, piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos Eiropā un izmantot platformas īstenoto akcelerācijas programmu atlikumu tālākai realizācijai.

Industriālās Simbiozes platformu SINERGIA radīja un realizē CLEANTECH LATVIA kopā ar Cēsu novada domi, Rīgas Tehnisko universitāti un SIA “ZAAO”.

Kontaktpersona:

Zigmārs Brunavs

Tālrunis: +371 29404218; 

E-pasts: zigmars@cleantechlatvia.lv

Aicinām studentus piedalīties zinātniski pētniecisko darbu konkursā ar balvu fondu 3000 euro

02.04.2024

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas...
Lasīt vairāk
Seminārs Latgales reģiona pašvaldībām par atkritumu apsaimniekošanu un aprites ekonomiku

27.03.2024

Latgales plānošanas reģions (LPR) sadarbībā ar Vides...
Lasīt vairāk
Dialogs ar zinātni - atkritumi kā resursi aprites ekonomikas kontekstā

26.03.2024

Šodien notika 5. ekspertu tikšanās sarunu ciklā “Dialogs...
Lasīt vairāk
Uzsākta datu vākšana par radīto pārtikas atkritumu daudzumu

22.03.2024

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...
Lasīt vairāk