Logo
lv en

Projekta pārstāvji viesojas Somijā

02.11.2023

No 25. līdz 27.oktobrim LIFE Waste to Resources IP projekta īstenotāji viesojās Somijā, lai piedalītos LIFE IP projekta “Circwaste – ceļā uz aprites ekonomiku” noslēguma seminārā.

Vizītes ietvaros pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, SIA “Econova Latvia” un SIA “Nordic Plast” iepazinās ar Somijas aprites ekonomikas labās prakses piemēriem un dalījās ar Latvijas pieredzi Somijas Vides institūta īstenotā LIFE projekta “Circwaste — ceļā uz aprites ekonomiku”  (Circwaste) noslēguma seminārā.

Circwaste projekts tika uzsākts 2016.gadā, kura ietvaros īstenoti vairāki Somijas  atkritumu plānā izvirzītie mērķi ar uzsvaru uz aprites ekonomikas īstenošanas pasākumiem. Circwaste projektam ir līdzība ar Latvijā pašlaik īstenošanā esošo LIFE Waste to Resources IP projektu. Līdz ar to, piedaloties Circwaste projekta noslēguma seminārā, Latvijas pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar Somijas sasniegtajiem rezultātiem septiņu gadu laikā, un iespēja prezentēt LIFE Waste to Resources IP projekta ieceres un līdz šim paveikto.

Circwaste projekta noslēguma seminārā, stāstot par Somijas pieredzi un sasniegtajiem rezultātiem, liels uzsvars tika likts uz statistikas datiem un indikatoriem aprites ekonomikas mērīšanai. Pasākumā tika atspoguļoti pašvaldībās paveiktie darbi pārejā uz aprites ekonomiku gan pārtikas atkritumu samazināšanā, gan būvniecības apritīguma veicināšanā. Pasākumā bez LIFE Waste to Resources IP projekta piedalījās arī  Dānijas, Grieķijas un Itālijas LIFE integrētie atkritumu apsaimniekošanas un aprites ekonomikas projekti.

Somijas vizītes laikā LIFE Waste to Resources IP projekta pārstāvji apmeklēja vairākus objektus un iepazinās ar Espoo esošo Kierrätyskeskus atkārtotas izmantošanas centru un šī centra veikalu Helsinku tirdzniecības centrā, kā arī izbūvēto moderno un automatizēto atkritumu savākšanas cauruļvadu sistēmu Helsinku daudzdzīvokļu namu teritorijā Kruunuvuorenrantā.

Dalība Circwaste projekta noslēguma seminārā un iegūtā pieredze aprites ekonomikas īstenošanā Somijā bija nozīmīga un tā kā labās prakses piemērs noderēs LIFE Waste to Resources IP projekta turpmākai īstenošanai, ņemot vērā, ka LIFE Waste to Resources IP projekta īstenošanas periods ir no 2022.gada līdz 2028.gadam.

 Prezentācijas no semināra noslēguma pasākuma pieejamas šeit.

 

Iedzīvotāji var ērti un ātri atbrīvoties no būvgružiem un lielgabarīta atkritumiem

06.12.2023

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” ieviesis jaunu un...
Lasīt vairāk
Skolēni hakatonā piedāvā radošus risinājumus resursu patēriņa mazināšanai; uzvar – Limbažu vidusskola

04.12.2023

Ar ideju par kopienas aprites skapja izveidi, kas...
Lasīt vairāk
Pētījums par mājsaimniecību tekstila šķirošanu un izmantošanu Latvijā

30.11.2023

Kā Latvijā notiek lietotu tekstila preču šķirošana? Kāda...
Lasīt vairāk
Notikusi projekta pirmā Uzraudzības grupas sanāksme

30.11.2023

28. novembrī notika projekta pirmā Uzraudzības grupas...
Lasīt vairāk