Logo
lv en

Notikusi ikgadējā Latvijas LIFE projektu tikšanās

06.11.2023

2023. gada 3. novembrī norisinājās jau septītā Latvijā notiekošo LIFE programmas projektu tikšanās. Šī pasākuma mērķis bija informēt tā dalībniekus par Latvijas LIFE projektu jaunumiem, plānotajām aktivitātēm un izaicinājumiem, kā arī dalīties pieredzē un izrunāt aktuālus jautājumus, kas saistīti ar LIFE programmas projektu īstenošanu.

Pasākuma pirmajā daļā tā dalībnieki projekta LIFE-IP LatViaNature komandas pavadībā devās divās ekskursijās, lai uzzinātu vairāk par projektā paveikto un iecerēto.

Pirmās ekskursijas ietvaros tika apmeklēts dabas parks “Ragakāpa”, kur LIFE-IP LatViaNature invazīvo sugu ekspertu Jāņa Saulīša un Jēkaba Dzeņa pavadībā varēja iepazīties ar invazīvās vārpainās korintes izskaušanas darbiem.

Savukārt otra ekskursija pasākuma dalībniekus aizveda uz gleznaino Kaņiera ezeru, kur projekta eksperte Linda Uzule pastāstīja par biotopu un sugu aizsardzības mērķu izstrādi.

Otrajā pasākuma daļā klātesošie Latvijas LIFE projektu pārstāvji prezentēja savu projektu aktualitātes, pārrunāja gada laikā paveikto un sasniegto, kā arī nākotnes plānus. Prezentāciju laikā dalībnieki izmantoja izdevību, lai savstarpēji dalītos ar pieredzi, kas iegūta īstenojot Eiropas Komisijas LIFE programmas projektus Latvijā. Tāpat, pasākumā piedalījās pārstāvji no Valsts reģionālās attīstības aģentūras Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas, kas administrē nacionālā finansējuma piešķiršanu LIFE projektiem.
Pasākumā piedalījās 31 pārstāvis no 9 Latvijā notiekošajiem LIFE projektiem. LIFE atbalsta vienība izsaka pateicību ikvienam pasākuma dalībniekam, kā arī īpašu pateicību LIFE-IP LatViaNature komandai par izrādīto iniciatīvu un ekskursiju nodrošināšanu.

Pasākumu organizēja LIFE atbalsta vienība. LIFE atbalsta vienības darbība tiek nodrošināta ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti vairāk nekā 60 projekti.

Iedzīvotāji var ērti un ātri atbrīvoties no būvgružiem un lielgabarīta atkritumiem

06.12.2023

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” ieviesis jaunu un...
Lasīt vairāk
Skolēni hakatonā piedāvā radošus risinājumus resursu patēriņa mazināšanai; uzvar – Limbažu vidusskola

04.12.2023

Ar ideju par kopienas aprites skapja izveidi, kas...
Lasīt vairāk
Pētījums par mājsaimniecību tekstila šķirošanu un izmantošanu Latvijā

30.11.2023

Kā Latvijā notiek lietotu tekstila preču šķirošana? Kāda...
Lasīt vairāk
Notikusi projekta pirmā Uzraudzības grupas sanāksme

30.11.2023

28. novembrī notika projekta pirmā Uzraudzības grupas...
Lasīt vairāk