Logo
lv en

Noslēgusies projekta 3 dienu monitoringa vizīte

31.08.2023

Šodien noslēdzās projekta LIFE Waste to Resources IP trīs dienu monitoringa vizīte, kas norisinājās no 29. līdz 31. augustam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) telpās un pie projekta partneriem, kuri īsteno pilotprojektus. Monitoringa vizītes uzdevums bija informēt monitoringa komandu, kas pārrauga par Eiropas Komisijas LIFE programmas finansēto projektu īstenošanas progresu un norises gaitu.

Tikšanās vizīti ar sirsnīgiem atkal satikšanās vārdiem atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere. Savukārt ELMEN EEIG tehniskā monitore Inta Dūce iepazīstināja ar sevi un informēja par tehniskā monitora un monitoringa vizītes uzdevumiem, mērķi. Tikšanos turpināja LIFE Waste to Resources IP projekta vadītāja Alise Vecozola, ziņojot par projekta īstenošanas gaitu un sniedza komentārus par jautājumiem, kas radās pēc 2. monitoringa vizītes norises. Katrs aktivitātes atbildīgais partneris sniedza prezentāciju par aktivitāšu izpildi pēdējā pusotra gada laikā (no 2021.ggada 1.novembra līdz 2023.gada 30.jūnijam).

 

Monitoringa vizītes otrajā dienā turpinājās jautājumu un atbilžu sesija par projekta finanšu jautājumiem, kurā piedalījās Ernst&Young finanšu monitore Veronika Krecek Ticha. Ar prezentāciju par projekta finanšu izpildes rādītājiem iepazīstināja LIFE Waste to Resources IP projekta koordinatore Solvita Studāne. Tika diskutēts par projekta progresa ziņojuma finanšu daļu – partneru iesniegtajām atskaitēm, sniedzot atbildes uz jautājumiem par izmaksu pamatojošiem dokumentiem.

Savukārt monitoringa vizītes noslēguma diena tika pavadīta trīs projekta demonstrāciju vai pilotaktivitāšu īstenošanas vietās. Tika apskatītas teritorijas, kurās veikti praktiskie darbi – apmeklēta SIA “Nordic Plast” polimēru materiālu testēšanas laboratorija Olainē; SIA Clean R būvgružu otrreizējās izmantošanas un materiālu apmaiņas pilotprojekts “Nomales”  Rumbulā, Ropažu novadā. Vizītes noslēgumā tika apmeklēts viens no desmit kampaņas “Neguli atkritumos!” izstrādātajiem izglītojoši interaktīvajiem stendiem Daugavgrīvas pludmalē.

 

Trīs saturiski piepildītas dienas ļāva atskatīties uz projektā īstenoto. Projektā pusotra gada laikā ir paveikts ievērojams darbs, kas vērsts uz iedzīvotāju paradumu maiņu, izglītošanu, jaunu praktisku pilotprojektu īstenošanu, lai demonstrētu, ka atkritumi ir resurss, kurus gudri pārvaldot, varam atgriezt atpakaļ apritē.

Vēlamies izteikt pateicību monitoringa komandai par atbalstu, jautājumiem un ieteikumiem, projekta partneriem par aktīvo līdzdalību!

 

 

Aprites ekonomikas piemēri un izaicinājumi Cēsu novadā

17.04.2024

Cēsu novadā ir uzņēmumi, kuri strādā atbilstoši aprites...
Lasīt vairāk
SIA "ZAAO" sadarbībā ar SIA "Konsorts" izstrādā Vidzemes reģionālā aprites ekonomikas centra Valmierā operacionālo darbības modeli

16.04.2024

SIA "ZAAO" (ZAAO) sadarbībā ar SIA...
Lasīt vairāk
Jelgavā notiks seminārs “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”

12.04.2024

Lai informētu par gaidāmajām izmaiņām plastmasas...
Lasīt vairāk
Aicinām studentus piedalīties zinātniski pētniecisko darbu konkursā ar balvu fondu 3000 euro

02.04.2024

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas...
Lasīt vairāk