Logo
lv en

Noslēgusies projekta 3 dienu monitoringa vizīte

31.08.2023

Šodien noslēdzās projekta LIFE Waste to Resources IP trīs dienu monitoringa vizīte, kas norisinājās no 29. līdz 31. augustam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) telpās un pie projekta partneriem, kuri īsteno pilotprojektus. Monitoringa vizītes uzdevums bija informēt monitoringa komandu, kas pārrauga par Eiropas Komisijas LIFE programmas finansēto projektu īstenošanas progresu un norises gaitu.

Tikšanās vizīti ar sirsnīgiem atkal satikšanās vārdiem atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere. Savukārt ELMEN EEIG tehniskā monitore Inta Dūce iepazīstināja ar sevi un informēja par tehniskā monitora un monitoringa vizītes uzdevumiem, mērķi. Tikšanos turpināja LIFE Waste to Resources IP projekta vadītāja Alise Vecozola, ziņojot par projekta īstenošanas gaitu un sniedza komentārus par jautājumiem, kas radās pēc 2. monitoringa vizītes norises. Katrs aktivitātes atbildīgais partneris sniedza prezentāciju par aktivitāšu izpildi pēdējā pusotra gada laikā (no 2021.ggada 1.novembra līdz 2023.gada 30.jūnijam).

 

Monitoringa vizītes otrajā dienā turpinājās jautājumu un atbilžu sesija par projekta finanšu jautājumiem, kurā piedalījās Ernst&Young finanšu monitore Veronika Krecek Ticha. Ar prezentāciju par projekta finanšu izpildes rādītājiem iepazīstināja LIFE Waste to Resources IP projekta koordinatore Solvita Studāne. Tika diskutēts par projekta progresa ziņojuma finanšu daļu – partneru iesniegtajām atskaitēm, sniedzot atbildes uz jautājumiem par izmaksu pamatojošiem dokumentiem.

Savukārt monitoringa vizītes noslēguma diena tika pavadīta trīs projekta demonstrāciju vai pilotaktivitāšu īstenošanas vietās. Tika apskatītas teritorijas, kurās veikti praktiskie darbi – apmeklēta SIA “Nordic Plast” polimēru materiālu testēšanas laboratorija Olainē; SIA Clean R būvgružu otrreizējās izmantošanas un materiālu apmaiņas pilotprojekts “Nomales”  Rumbulā, Ropažu novadā. Vizītes noslēgumā tika apmeklēts viens no desmit kampaņas “Neguli atkritumos!” izstrādātajiem izglītojoši interaktīvajiem stendiem Daugavgrīvas pludmalē.

 

Trīs saturiski piepildītas dienas ļāva atskatīties uz projektā īstenoto. Projektā pusotra gada laikā ir paveikts ievērojams darbs, kas vērsts uz iedzīvotāju paradumu maiņu, izglītošanu, jaunu praktisku pilotprojektu īstenošanu, lai demonstrētu, ka atkritumi ir resurss, kurus gudri pārvaldot, varam atgriezt atpakaļ apritē.

Vēlamies izteikt pateicību monitoringa komandai par atbalstu, jautājumiem un ieteikumiem, projekta partneriem par aktīvo līdzdalību!

 

 

10 Latvijas pilsētās norisināsies tekstilizstrādājumu savākšanas akcija

21.09.2023

No stilīga apģērba līdz tekstila atkritumiem ir tikai...
Lasīt vairāk
Sarunu cikla “Dialogs ar zinātni” trešā tikšanās

11.09.2023

7.septembrī norisinājās trešā tikšanās sarunu cikla...
Lasīt vairāk
Aizvadīts Baltijas reģiona tematiskais seminārs, lai iepazīstinātu ar LIFE Waste To Resources IP

06.09.2023

Šī gada 6.septembrī tika aizvadīts Baltijas reģiona...
Lasīt vairāk
Rīdzinieki aicināti apskatīt ekspozīciju “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” un pārbaudīt savas zināšanas par izsmēķu ietekmi uz vidi

04.09.2023

Lai aktualizētu cigarešu izsmēķu piesārņojuma...
Lasīt vairāk