Logo
lv en

Noslēgusies kampaņa “Neguli atkritumos”

15.08.2023

No 5.jūnija līdz 4.augustam, teju vasaras garumā, sociālajos medijos noritēja kampaņa “Neguli atkritumos”, kuras mērķis bija piesaistīt pludmales apmeklētāju uzmanību, izglītot par mūsu rīcības sekām uz vidi un iespējām atpūsties pludmalēs videi draudzīgi. Kampaņas informācija tika ievietota Ādažu, Dienvidkurzemes, Saulkrastu, Limbažu, Talsu, Tukuma, Ventspils novada pašvaldībās, sociālajās platformās un nedēļas garumā publicēts video Rīgas sabiedriskajā transportā, aicinot aizdomāties par savu rīcību pludmalē un ietekmi uz dabu, kopumā sasniedzot 80 138 lielu mērķauditoriju.

Interaktīvais stends “Neguli atkritumos” Papē

Projekta No atkritumiem uz resursiem kampaņas laikā dažādās Latvijas piekrastes vietās šajā vasarā tika uzstādīti 10 interaktīvi stendi, kas uzskatāmā veidā parāda biežāk sastopamos atkritumus piekrastes teritorijās un sniedz ieteikumus, kā mēs varam kļūt dabai draudzīgāki un palīdzēt ar savām ikdienas izvēlēm. Interaktīvie stendi vienkāršā veidā izglīto par mūsu rīcības radītajām sekām uz vidi un iespējām atpūsties pludmalēs videi draudzīgā veidā. Piemēram, ēdienam un dzērieniem izmantot atkārtoti lietojamos uzglabāšanas traukus. Tieši vienreizlietojamie trauki – šķīvji, dakšiņas un citi ēdiena iesaiņojumi – ieņem pirmo vietu biežāk sastopamo atkritumu vidū piekrastēs, sasniedzot 29% no visiem piekrastē atrastajiem atkritumu veidiem. Aiz tiem otro vietu ieņem plastmasas maisiņi (12%), bet trešo vietu – cigarešu izsmēķi (7%).

 Konkursa dalībnieces Sandra un Laura ar laimētajiem velosipēdiem

Lai sasniegtu pēc iespējas plašāku auditoriju un sekmētu atbildīgu izturēšanos pret vidi, kampaņas ietvaros sociālajā tīklā Facebook tika organizēts konkurss, kas kopumā sasniedza  43 774 lielu auditoriju galvenokārt vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Konkursā “Neguli atkritumos!” bija iespēja laimēt 3 velosipēdus, kas izgatavoti no nolietotiem, neejošiem velosipēdiem, dodot tiem otru iespēju. Lai piedalītos konkursā, bija nepieciešams uzņemt fotogrāfiju pie kāda no 10 stendiem, kas uzstādīti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalēs Rīgā, Limbažu novadā pie vides objekta Balta Saule un Randu pļavu skatu torņa, Lilastē, Kolkasragā pie Ovīšu bākas un pie Papes bākas, Užavas upes grīvā, Tūjā un uzņemtā fotogrāfija bija jāievieto Facebook vietnē ar klāt pievienotu mirkļbirku #WasteToResources. Konkurss noslēdzās 4.augustā ar 3 laimīgajiem velosipēda īpašniekiem. Apsveicam Lauru Pucetu, Gvido Lindemani un Sandru Polginu! Lai labi ripo ar jaunajiem velosipēdiem!

Gvido Lindemanis ar laimēto velosipēdu

Paldies visiem, kas dalījās ar kampaņas informāciju, konkursa ierakstu, sūtīja fotogrāfijas un piedalījās konkursā! Mēs visi kopā esam atbildīgi par skaistu, koptu un tīru pludmali! Tādēļ aicinām arī turpmāk būt atbildīgiem un aiz sevis radušos atkritumus savākt – Ko atnesi, to aiznes!

10 Latvijas pilsētās norisināsies tekstilizstrādājumu savākšanas akcija

21.09.2023

No stilīga apģērba līdz tekstila atkritumiem ir tikai...
Lasīt vairāk
Sarunu cikla “Dialogs ar zinātni” trešā tikšanās

11.09.2023

7.septembrī norisinājās trešā tikšanās sarunu cikla...
Lasīt vairāk
Aizvadīts Baltijas reģiona tematiskais seminārs, lai iepazīstinātu ar LIFE Waste To Resources IP

06.09.2023

Šī gada 6.septembrī tika aizvadīts Baltijas reģiona...
Lasīt vairāk
Rīdzinieki aicināti apskatīt ekspozīciju “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” un pārbaudīt savas zināšanas par izsmēķu ietekmi uz vidi

04.09.2023

Lai aktualizētu cigarešu izsmēķu piesārņojuma...
Lasīt vairāk