Logo
lv en

LIFE Waste to Resources IP apmeklē partnera SIA “Nordic Plast” ražotni

24.05.2023

LIFE Waste to Resources IP vadošais partneris Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 22.maijā apmeklēja vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīcu SIA “Nordic Plast”, kas pavisam nesen pievienojās LIFE Waste To Resources IP projektā kā viens no partneriem. Pārstrādes rūpnīca atrodas Olainē, kas dibināta 2001.gadā. SIA “Nordic Plast” ir viens no vadošajiem otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, kas pārstrādā lietotas polietilēna LDPE plēves (caurspīdīgu un krāsainu). Pārstrādē tiek izmantoti arī PP polipropilēna (Big-Bags) maisi, kas galvenokārt ir izmantoti lauksaimniecībā.

Uzņēmuma apmeklējuma laikā uzņēmuma vadītājs Andris Trumars izrādīja rūpnīcas teritoriju un tā ražošanas iekārtas un procesu. Uzzinājām, kā no sašķirotajiem, izmazgātajiem plastmasas atkritumiem pārstrādes procesa rezultātā top jauni galaprodukti - LDPE granulas. Uzņēmumam attīstoties, 2012.gadā uzsākta arī PP granulu ražošana. SIA “Nordic Plast” galvenokārt pārstrādā Latvijā savākto plēvi, taču ražošanas nodrošināšanai aptuveni 50 procenti materiāla papildus tiek ievesti no citām ES valstīm. Galvenie izejmateriāla piegādātāji ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi, kuri savāc un šķiro atkritumus.

Līdz šim nozīmīga bija iepakojuma šķirošana, kas tika veikta manuāli, tomēr, lai efektivizētu ražošanas procesus, uzņēmums pagājušajā gadā investējis 2,8 miljonus eiro jaunā otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līnijā. Jaunā līnija ir automatizēta un nodrošina materiālu priekššķirošanu un attīrīšanu no piejaukumiem. Līdz ar jauno šķirošanas līniju SIA “Nordic Plast” otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudas pieaug līdz pat 30%.

Lai mazinātu atkritumu rašanos, nodrošinātu to efektīvāku apsaimniekošanu un samazinātu apglabājamo atkritumu apjomus, no 2023.gada 1.janvara “Nordic Plast” ir projekta LIFE Waste To Resources IP partneris.

Uzņēmums projekta ietvaros veido akreditētu laboratoriju, kas pētīs plastmasas sastāvu, tā pārstrādājamību un apjomu Latvijas tirgū. Laboratorijā testēto plastmasas iepakojuma testēšanas rezultāti būs pieejami jaunā datu bāzē  “Latvijas tirgū laisto plastmasas iepakojumu un plastmasu saturošo izstrādājumu datu bāze”.  Šī datu bāze būs pieejama komersantiem un citām ieinteresētajām pusēm, kas sniegs nepieciešamos datus par dažāda veida plastmasas izstrādājumu plūsmām, veidiem un pārstrādes iespējām. Mērķis ir nodrošināt, lai iespējami vairāk polimēra iepakojumu nonāk otrreizējā apritē, aizvietojot pirmreizējo izejvielu izmantošanu un izskaustu nepārstrādājamas plastmasas esamību tirgū. Tādējādi tiks nodrošināta resursu otrreizēja izmantošana, samazinot negatīvo ietekmi uz vidi.

Pateicamies SIA “Nordic Plast” par viesmīlīgo uzņemšanu ražošanas telpās un veltīto laiku, lai pastāstītu un parādītu, kā notiek atkritumu pārstrādes procesi!

Vecāķos un Vakarbuļļos pacelts Zilais karogs

02.06.2023

Piektdien, 2. jūnijā, divās Rīgas pludmalēs – Vecāķos un...
Lasīt vairāk
Norisinājusies projekta otrā Vadības grupas sanāksme

26.05.2023

Vakar, 25.maijā notika projekta Vadības grupas otrā...
Lasīt vairāk
LIFE Waste to Resources IP apmeklē partnera SIA “Nordic Plast” ražotni

24.05.2023

LIFE Waste to Resources IP vadošais partneris Vides...
Lasīt vairāk
Baltijas vides ministri Ādažos pārrunā aktualitātes vides politikā

19.05.2023

Ādaži, 2023. gada 18. maijā – Vides aizsardzības un...
Lasīt vairāk