Logo
lv en

Lietovelreiz.lv - platforma lietu apritei

19.02.2024

Lai veicinātu lietu apritīgumu, biedrība “Zero Waste Latvija” kopā ar partneriem – SIA “ZAAO”, biedrību “Zaļā brīvība”, SIA “CleanR” un SIA “Eco Baltia VIDE” ir izveidojusi digitālo platformu Lietovelreiz.lv, kuras mērķis ir paildzināt lietu dzīvi un lietošanu. 

Platformā vienuviet ir apkopota informācija par preču remonta iespējām, lietu nomu, maiņu un citiem apritīgiem pakalpojumiem visā Latvijā. 

Aizņemoties un nepērkot savu vai jaunu, tiek ietaupīta ne tikai nauda, bet arī materiāli un enerģija, kas būtu nepieciešama jaunu lietu ražošanai. Noma, īre, aizņemšanās un arī apmaiņa ir pavisam vienkāršs veids kā veicināt sabiedrības labklājību un mazināt radīto atkritumu daudzumu. 

Pašvaldībām, organizācijām un uzņēmumiem, kas pievienojušies Lietovelreiz.lv, platformai ir iespēja gan paplašināt iedzīvotājiem piedāvāto pakalpojumu klāstu, gan arī piesaistīt jaunus klientus.

Lietovelreiz.lv vienuviet iespējams atrast dažādus remonta un nomas pakalpojumu punktus visā Latvijā, kā arī saņemt katalogā pieejamās preces bezmaksas, tādējādi samazinot jaunu lietu iegādi un veicinot esošu lietu ilgāku mūžu. 

Piedāvājumā ir elektroierīces, datortehnika, sporta un tūrisma inventārs, būvmateriāli, kā arī citas ikdienā nepieciešamas lietas - sākot no makaronu pagatavojamās mašīnas un e-grāmatu lasītāja līdz pat būvniecības fēnam un teleskopam. Ievērojamu pienesumu dažādu ikdienas lietu klāstā devis Gētes institūts, iekļaujot savu Lietu bibliotēku jaunajā platformā.

Pavasarī platformā varēs atrast arī dārza lietu un sēklu apmaiņas punktus.

“Ne katru lietu mums vajag īpašumā, īpaši tās lietas, kuras lietojam vien pāris reizes gadā! Ar šo platformu vēlamies paildzināt un izstiept lietu dzīvi: popularizēt dažādu lietu aizņemšanos jeb nomu un no otras puses - veicināt labošanu. Laika gaitā, cerams, mūsu kartē varēs atrast visspecializētāko meistaru un visplašāko nomas klāstu. Tā būs arī iespēja ietaupīt naudu un nekrāt pilnus plauktus ar lietām, kuras neizmantojam,” saka Evija Ozola-Ozoliņa, platformas izstrādes projekta vadītāja.

Šī paša projekta ietvaros oktobrī uzņēmums SIA "CleanR" atklāja būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktu, kurā ikviens iedzīvotājs var nodot, paņemt vai apmainīt sev nepieciešamās lietas – krāsas, otas, tapetes, interjera priekšmetus, elektrotehniku, mazo santehniku, arī būvgružus, pretī paņemot šķembas vai grunti, u.c. Apmaiņas punktā pieejamās lietas tiek apkopotas arī Lietovelreiz.lv platformā. 

Platforma darbojas kopš 1. novembra un katru dienu tiek pievienoti jauni pakalpojumu pieejamības punkti un uzņēmumi; klāsta piedāvājums tiek papildināts ar jaunām lietām.

Lietovelreiz.lv platformas ieviešana saskan ar plašākām ilgtspējas iniciatīvām un Latvijas apņemšanos sasniegt ES mērķus atkritumu samazināšanas un pārstrādes jomā. Paredzams, ka, atvieglojot piekļuvi apritīgiem pakalpojumiem un sniedzot informāciju par videi draudzīgām alternatīvām, platforma sniegs ieguldījumu valsts centienos samazināt atkritumus.


Šī gada 1. martā konferencē Cēsīs dalīsimies ar pieredzi patēriņa paradumu maiņas procesā un instrumentiem tā veicināšanā Vidzemē un citviet Latvijā. Dalība ir bezmaksas. Lai piedalītos konferencē, aicinām reģistrēties aizpildot anketu vai sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: info@baltijaskrasti.lv.

Papildus informācija par konferenci var lasīt Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumu kalendārā.


Dalīties:

LIFE integrētā projekta ''No atkritumiem uz resursiem'' 4. ZIŅU LAPA

27.05.2024

Projekta mērķis - ar mērķtiecīgiem pasākumiem samazināt...
Lasīt vairāk
Zilais Karogs šogad plīvos trīspadsmit Latvijas peldvietās

21.05.2024

Pagājušajā piektdienā, vides izglītības konceptvietā...
Lasīt vairāk
Vides izglītības konceptvietā ”Šūna” notiks Zilā Karoga svinīgā pasniegšana

14.05.2024

Šo piektdien tiks pasniegti Zilie Karogi, Zaļās Atslēgas...
Lasīt vairāk
Aizvadīta projekta vadības grupas sanāksme

09.05.2024

Šodien, 9.maijā notika LIFE Waste to Resources IP vadības...
Lasīt vairāk