Logo
lv en

Labāka vides un sociālā pārvaldība uzņēmumā izmantojot industriālās simbiozes platformu SINERGIA

05.02.2024

Latvijā uzsāk darbību jauna industriālās simbiozes veicināšanas platforma - www.sinergia.lv. Platformas galvenais mērķis ir veicināt Latvijas ražotāju spēju efektīvāk tālāk izmantot ražošanas procesos iegūtos blakusproduktus (atlikumus).

Platformas dalībnieki – Latvijas ražotāji saņems padziļinātas zināšanas un pārbaudītu pieredzi ražošanas procesos radušos blakusproduktu (atlikumu) tālākai izmantošanai vai lietderīgai pārstrādei. Tādā veidā šiem resursiem var piešķirt papildus pievienoto vērtību un samazināt uzņēmumu izdevumus par ražošanas atlikumu nodošanu pārstrādei poligonos.

Platformas dalībniekiem tiek piedāvātas iespējas apgūt to, kā aprites ekonomika var tikt īstenota katrā ražojošā uzņēmumā; sadarbībā ar nozaru ekspertiem novērtēt uzņēmuma iespējas uzlabot ražošanas procesus, samazināt blakusproduktu (atlikumu) apjomus un ar tiem saistītos izdevumus; līdzdarboties nozaru darba grupās, kas izvērtē identificētās industriālās simbiozes iespējas; piedalīties industriālās simbiozes pieredzes apmaiņas braucienos Eiropā un attīstīt jaunus produktus izmantojot platformas īstenoto Akcelerācijas programmu.

Industriālās Simbiozes platformu radīja un realizē CLEANTECH LATVIA kopā ar SIA “ZAAO”, Rīgas Tehnisko universitāti un Cēsu novada domi.

Veidojam SINERGIA kopā! Pievienojies!

Kontaktpersona:

Zigmārs Brunavs

Tālrunis: +371 29404218; 

E-pasts: zigmars@cleantechlatvia.lv

CLEANTECH LATVIA ir tīro tehnoloģiju klasteris, kas darbojas Latvijā kopš 2012.gada un apvieno Latvijas uzņēmumus un izglītības un pētniecības iestādes, kas veicina tīro tehnoloģiju attīstīšanu un pielietošanu. Vairāk: www.cleantechlatvia.com

Dalīties:

ZAAO veiksmīgi uzsāk jaunu izglītības programmu par aprites ekonomiku

19.06.2024

SIA "ZAAO" (turpmāk – ZAAO) Reģionālās aprites...
Lasīt vairāk
Studenti sniedz jaunu ieskatu bioloģisko atkritumu apsaimniekošanā

13.06.2024

Vakar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...
Lasīt vairāk
Sākas pieteikšanās dalībai "SINERGIA: industriālās simbiozes inovāciju akseleratorā"

12.06.2024

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju...
Lasīt vairāk
Aicinām aizpildīt anketu par "MAKSĀ PAR IZMESTO" ieviešanu atkritumu apsaimniekošanas sistēmā

11.06.2024

Jūsu dalība aptaujā mums ir ļoti svarīga un Jūsu...
Lasīt vairāk