Logo
lv en

Jelgavā notiks seminārs “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”

12.04.2024

Lai informētu par gaidāmajām izmaiņām plastmasas iepakojuma apsaimniekošanā no šā gada 1.jūlija, kā arī lai skaidrotu iespējamos risinājumus iepakojuma pārstrādājamības veicināšanai, “Latvijas Zaļais punkts” rīko semināru “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”, kas notiks šā gada 24.aprīlī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:30 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Aulā, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

Pasākuma pirmajā daļā par gaidāmajām izmaiņām Latvijā iepakojuma pārstrādājamības un ilgtspējas veicināšanā runās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieka vides aizsardzības jautājumos p.i., Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere. Pētījuma datus par iepakojuma ilgtspēju mazumtirdzniecībā Latvijā prezentēs Dr. Sandra Muižniece-Brasava, LBTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, savukārt pētījumu par Latvijas tirgū piedāvāto plastmasas izstrādājumu sastāvu un daudzumu  prezentēs Kaspars Kļavenieks, SIA “Geo Consultants” atkritumu apsaimniekošanas eksperts.  Tāpat pasākumā uzstāsies Ph.D. Ilze Laukalēja-Broka no LBTU un SIA “Nordic Plast” kvalitātes vadītāja Kristīne Geidāne, lai informētu par risinājumiem iepakojuma pārstrādājamības veicināšanai.

Pasākuma otrajā daļā notiks paneļdiskusija, kurā eksperti runās par pagaidām neskaidrajiem jautājumiem nozarē ar mērķi virzīt idejas risinājumiem, izpratnes veicināšanai starp visām iesaistītajām pusēm plastmasas iepakojuma pārstrādājamībai un ES direktīvās noteikto prasību izpildīšanai.

Diskusijā piedalīsies Rudīte Vesere, VARAM valsts sekretāra vietnieka vides aizsardzības jautājumos p.i., Vides aizsardzības departamenta direktore, Dr. Sandra Muižniece-Brasava, LBTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, Kaspars Zakulis, SIA “Latvijas Zaļais punkts” direktors, Laura Bagātā, SIA “Orkla Latvija” komunikācijas vadītāja, kā arī Andris Trumars, SIA “Nordic Plast” direktors. Paneļdiskusiju vadīs Jānis Krops, Swedbank mediju attiecību vadītājs.

Seminārs paredzēts iepakojuma ražotājiem, tirgotājiem, atkritumu apsaimniekotājiem, vides aizsardzības speciālistiem un citiem interesentiem.

Dalība pasākumā ir bez maksas un pēc iepriekšējas pieteikšanās, rakstot uz evija@zalais.lv līdz 22.aprīlim. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots.

Dalīties:

LIFE integrētā projekta ''No atkritumiem uz resursiem'' 4. ZIŅU LAPA

27.05.2024

Projekta mērķis - ar mērķtiecīgiem pasākumiem samazināt...
Lasīt vairāk
Zilais Karogs šogad plīvos trīspadsmit Latvijas peldvietās

21.05.2024

Pagājušajā piektdienā, vides izglītības konceptvietā...
Lasīt vairāk
Vides izglītības konceptvietā ”Šūna” notiks Zilā Karoga svinīgā pasniegšana

14.05.2024

Šo piektdien tiks pasniegti Zilie Karogi, Zaļās Atslēgas...
Lasīt vairāk
Aizvadīta projekta vadības grupas sanāksme

09.05.2024

Šodien, 9.maijā notika LIFE Waste to Resources IP vadības...
Lasīt vairāk