Logo
lv en

Iedzīvotāji aicināti piedalīties aptaujā par azbestu saturošo atkritumu apjomu Latvijas pašvaldībās

29.12.2022

Iedzīvotāji aicināti būt atsaucīgi un piedalīties aptaujā par azbestu saturošo šīfera jumtu apjomu mājsaimniecībās, kas tiks veikta līdz 2023.gada 13.janvārim, lai izstrādātu atbalsta pasākumus mājsaimniecībām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija veic izvērtējumu par azbestu saturošu šīfera jumta seguma apjomu Latvijas pašvaldībās, lai izstrādātu atbalsta pasākumus mājsaimniecībām (prioritāri sociāli mazaizsargātām un trūcīgām/maznodrošinātām personām). Atbalsta pasākumi paredzēti izmaksu segšanai azbestu saturošo atkritumu apsaimniekošanas darbiem: jumta segumu demontāžai, šīfera plākšņu savākšanai, transportēšanai uz atkritumu poligonu, drošai apglabāšanai. Izmaksas būs attiecināmas arī uz izveidotiem azbestu saturošu atkritumu uzkrājumiem (šīfera plāksnēm, kas jau ir demontētas no jumtiem, bet nav nogādātas uz atkritumu poligonu).

Izvērtējuma izstrāde tiek veikta Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE 2018. – 2020. gada integrētā projekta „Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” Nr. LIFE20 IPE/LV/000014 ietvaros.  Projekta mērķis ir samazināt atkritumu daudzumu, ieviešot jaunus materiālu aprites pasākumus un samazinot ekonomikas ietekmi uz vidi un oglekļa pēdas nospiedumu, pilnībā īstenojot Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānā 2021. – 2028. gadam noteiktos pasākumus.

              Aicinām aptauju aizpildīt līdz 2023. gada 13. janvārim šajā saitē: https://forms.gle/JZB6NLHRCR7LRxkA8

Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE 2018. – 2020. gada integrētais projekts „Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” (LIFE20 IPE/LV/000014, LIFE Waste To Resources IP) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Projekts atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras nostāju un viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.

 

Aizvadīta kārtējā projekta partneru sanāksme

31.01.2023

Šodien, 31. janvārī, Valsts vides dienesta (VVD) telpās...
Lasīt vairāk
Notikusi pirmā tikšanās ar Latvijas augstskolu vadošajiem mācībspēkiem

26.01.2023

Šī gada 25.janvārī Ms Teams platformā norisinājās pirmā...
Lasīt vairāk
Kā iesaistīt iedzīvotājus šķirot bioloģiskos atkritumus un veicināt to pārstrādi?

24.01.2023

Mikroorganismu darbības rezultātā dabiskās organiskās...
Lasīt vairāk
Norisinājies seminārs par vienpadsmit atkritumu poligonu finansiālās ilgtspējas izvērtējuma rezultātiem

03.01.2023

Pagājušā gada 9.decembrī norisinājās seminārs par...
Lasīt vairāk