Logo
lv en

Dodot iespēju pirkt mazāk, savu darbību uzsāk lietu aprites platforma lietovelreiz.lv

01.11.2023

Šodien, 1. novembrī, "Zero Waste Latvija" atklāj vēl nebijušu digitālu platformu lietovelreiz.lv ērtākai, lētākai un vienkāršākai dzīvei - tajā vienuviet apkopota informācija par preču remonta iespējām, lietu nomu, maiņu un citiem apritīgiem pakalpojumiem visā Latvijā.

Lietovelreiz.lv platformā izveidota plaša un pārskatāma pakalpojumu karte un lietu nomas katalogs. Karte aptver dažāda veida preču remonta pakalpojumus visā Latvijā, kā arī lietotu priekšmetu mazumtirdzniecību vai maiņu, un palīdzēs atrast gan tuvāko šūšanas darbnīcu, gan iespēju iznomāt sporta inventāru. Pieejamas arī katra reģiona lietu ziedošanas, maiņas, krāmu tirdziņu, brīvbožu un labdarības veikalu adreses, kur lietām atrast pielietojumu un jaunu īpašnieku.

Lai padarītu vieglāku ceļu uz nomas precēm, sadarbībā ar Gētes institūtu lietovelreiz.lv katalogā tiek piedāvātas arī dažādu preču bezmaksas nomas iespējas. Piedāvājumā ir elektroierīces, datortehnika, sporta un tūrisma inventārs, kā arī citas ikdienā nepieciešamas lietas - sākot no makaronu pagatavojamās mašīnas un e-grāmatu lasītāja līdz pat būvniecības fēnam un teleskopam.

Platformas katalogā ir pieejama informācija par iespējām bez maksas iegūt lietas mājas remontdarbiem un citas preces no SIA "CleanR" būvmateriālu apmaiņas punkta Rumbulā - tapešu ruļļus, krāsas bundžas, elektroinstrumentus, skrūves vai šķembas u.c., kas ļaus veikt nepieciešamos remontdarbus, izmantojot kādam pāri palikušas lietas.

Pilns remontlietu klāsts pieejams uz vietas "Nomalēs" - Brīvnieku ielā 11, Rumbulā, Stopiņu pagastā.

"Redzam daudz iespēju mazināt atkritumu rašanos, reizē dzīvojot tikpat ērti un viegli kā ierasts. Varam ietaupīt naudu, nekrājot pilnus plauktus ar lietām, ko izmantotu reti. Tā vietā varam iznomāt sev vajadzīgo vai saremontēt esošo. Lietām patīk, ka tās lieto! Platforma vienuviet apkopo informāciju par nomas, remonta, lietoto preču un citiem lietu apriti veicinošiem pakalpojumiem. Un visas platformas lietovelreiz.lv katalogā norādītās lietas ir pieejamas bez maksas," uzsver platformas izstrādes projekta vadītāja Evija Ozola - Ozoliņa.

Platforma vēl augs un tiks papildināta, iekļaujot arvien vairāk uzņēmumu un preču, kas izglābtas no izmešanas un nodotas atkārtotā lietošanā, praktisku informāciju par alternatīvām jaunu preču iegādei un citus noderīgus resursus ilgtspējīgai dzīvošanai. Uzņēmumus, kas labprāt iesaistītos platformas darbībā, aicinām kļūt par sadarbības partneriem, rakstot uz e-pasta adresi lietovelreiz@zerowastelatvija.lv

"Zero Waste Latvija" ir biedrība, kurā pulcējas cilvēki, kas cenšas samazināt gan savu, gan visas sabiedrības radīto atkritumu apjomu. Mūsu mērķis ir veicināt aprites ekonomikas attīstību Latvijā - samazināt piesārņojuma rašanos, nepatērējot nevajadzīgo, lietas izmantojot ilgāk un atkritumus pārvēršot resursos.

Iedzīvotāji var ērti un ātri atbrīvoties no būvgružiem un lielgabarīta atkritumiem

06.12.2023

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” ieviesis jaunu un...
Lasīt vairāk
Skolēni hakatonā piedāvā radošus risinājumus resursu patēriņa mazināšanai; uzvar – Limbažu vidusskola

04.12.2023

Ar ideju par kopienas aprites skapja izveidi, kas...
Lasīt vairāk
Pētījums par mājsaimniecību tekstila šķirošanu un izmantošanu Latvijā

30.11.2023

Kā Latvijā notiek lietotu tekstila preču šķirošana? Kāda...
Lasīt vairāk
Notikusi projekta pirmā Uzraudzības grupas sanāksme

30.11.2023

28. novembrī notika projekta pirmā Uzraudzības grupas...
Lasīt vairāk