Logo
lv en

Cēsīs notiks velo andele un zaļo pirkstiņu darbnīca

07.05.2024

Uzsākoties velo sezonai un stādīšanas darbiem dārzā, aicinām 10.maijā no plkst.16.00 līdz plkst.20.00 Mākslas telpas “Mala” pagalmā, Lenču ielā 11, Cesīs, piedalīties velo andelē un zaļo pirkstiņu darbnīcā. Dalībnieki savu velo pārdošanai vai atdošanai varēs atstāt kultūras telpā “Mala” no plkst.15.00, savukārt velosipēdu tirgus noritēs no plkst.16.00 līdz plkst.19.00.

Programmā:

  • velo andele - pārdod savu velo vai iegādājies lietotu;

  • stādu un podiņu maiņa;

  • zaļo pirkstiņu darbnīca;

  • lekcija, kā pašam ievākt sēklas.

Pasākuma laikā darbosies arī zaļo pirkstiņu darbnīca, kurā būs iespējams iesēt vietējo selekcionāru šķirnes kultūraugus. Apmeklētājus aicinām nest līdzi un padalīties arī ar saviem stādiem un pāri palikušajiem stādu podiņiem, atstājot tos stādu un podiņu maiņas punktā.

Savukārt plkst.18.00 Latvijas Permakultūras biedrības Mantotā kultūrauga un sēklu lolotāju kustības koordinatore Daina Mūrniece pastāstīs par sēklu lološanu, sēklu maiņu un to, kādēļ tā ir vajadzīga. Ineteresentiem būs iespēja uzzināt svarīgāko, kas jāņem vērā, pašam ievācot sēklas no kultūraugiem.

“Turpinām vairot Cēsu novada iedzīvotājiem iespējas praktizēt bezatkrituma dzīvesveida principus - nepērc lieku, atsakies, samazini, lieto atkārtoti, šķiro un kompostē. Aicinām Cēsu novada iedzīvotājus būt aktīviem un iesaistīties pasākumos, kas veicina resursu saudzēšanu, lietu otrreizēju izmantošanu un pašpietiekamības veicināšanu Cēsu novadā, kas ir daļa no nesen dibinātā Gaujas Nacionālā parka bioreģiona,” stāsta Cēsu novada pašvaldības Bezatkritumu kopienas vadītāja un aktivitāšu koordinatore Lāsma Ozola.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Ja radušies jautājumi, sazinies ar Dainu Tēraudu, zvanot pa tālruni 25411696.

Pasākums tiek finansēts no LIFE projekta “No atkritumiem uz resursiem” līdzekļiem. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts, un šie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

Dalīties:

LIFE integrētā projekta ''No atkritumiem uz resursiem'' 4. ZIŅU LAPA

27.05.2024

Projekta mērķis - ar mērķtiecīgiem pasākumiem samazināt...
Lasīt vairāk
Zilais Karogs šogad plīvos trīspadsmit Latvijas peldvietās

21.05.2024

Pagājušajā piektdienā, vides izglītības konceptvietā...
Lasīt vairāk
Vides izglītības konceptvietā ”Šūna” notiks Zilā Karoga svinīgā pasniegšana

14.05.2024

Šo piektdien tiks pasniegti Zilie Karogi, Zaļās Atslēgas...
Lasīt vairāk
Aizvadīta projekta vadības grupas sanāksme

09.05.2024

Šodien, 9.maijā notika LIFE Waste to Resources IP vadības...
Lasīt vairāk