Logo
lv en

Aprites ekonomikas tēma ir viena no vides izglītības būtiskākām sastāvdaļām

02.03.2023

2023.gada 10.februārī norisinājās seminārs skolotājiem par aprites ekonomikas principu un elementu iekļaušanu pirmsskolas un pamatskolas bērnu apmācības procesā, ko organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Igaunijas Vides ministriju projekta “Informētības paaugstināšana par iepakojuma depozītu un stratēģiskā pieeja iepakojuma depozīta sistēmas saskaņošanai Igaunijā un Latvijā (PACKGDEPO)” ietvaros.

No skolotāju puses tika izrādīta ļoti liela interese, semināra klātienē piedalījās 90 dalībnieki, bet attālināti pieslēdzās un tiešraidei līdzi sekoja – 441 unikāls YouTube skatītājs.

Aprites ekonomikas tēma ir viena no vides izglītības būtiskām sastāvdaļām, tāpēc seminārā pirmsskolu un skolu pedagogi no Latvijas un Igaunijas tika informēti par projekta ietvaros izstrādātajiem izglītojošiem materiāliem, ko turpmāk būs iespējams izmantot mācību procesā. Mācību materiāli ir sagatavoti par vairākām tēmām: plastmasas iepakojums, depozīta iepakojums, tekstila izstrādājumu atkritumi, vienreizlietojamās plastmasas izstrādājumi un aprites ekonomika. Sagatavotie mācību materiāli izstrādāti tā, lai tie viegli būtu pielāgojami un iekļaujami praktiski jebkurā mācību priekšmeta kursā, ko arī semināra laikā novērtēja paši skolotāji.

Materiāli ļaus skolēniem interesantā un izglītojošā veidā apgūt mūsdienās tik svarīgās aprites ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības tēmas, tai skaitā gūt praktiskus padomus, kā savā mājsaimniecībā videi draudzīgi apsaimniekot atkritumus un samazināt to apjomu kā tādu. 


Kopā ar “Zaļā josta” tiek gatavotas vaska drāniņas

Semināra gaitā skolotāji no Igaunijas un Latvijas iepazīstināja ar savas pārstāvētās skolas labajiem prakses piemēriem, kā notiek mācību process un darba organizācija, lai mazinātu ietekmi uz vidi, saudzētu dabas resursus, šķirotu un domātu par izejvielu otrreizēju pārstrādi. Kopā ar SIA “Zaļā josta” tika pagatavotas vaska drāniņas no kokvilnas atgriezumiem un spēlētas izglītojošas spēles, ko vadīja igauņu kolēģi sasaistē ar jauno izglītojošo materiālu.

Igaunijas kolēģi vada vienu no izglītojošām spēlēm

Semināra noslēgumā skolotāji atzina, ka apgūta patiešām vērtīga informācija, izveidotie izglītojošie materiāli noderēs un tiks izmantoti mācību stundās. Par dalību seminārā skolotāji saņēma sertifikātu un tika pie dažādiem izglītojoši informatīviem materiāliem, ko sagādāja "Zaļā josta".

Projekts tiek finansēts no Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas “Interreg Igaunijas-Latvijas programma 2014.-2020. gadam". 

Semināra ierakstu var redzēt šeit. 

Semināra izglītojošos materiālus (Word, PPT prezentācija un 2 izglītojoši video) var lejuplādēt šeit.

 

Latvijas Būvuzņēmēju apvienība: Apritīgai būvniecībai vajadzīgas zināšanas, līdzekļi un skaidrība

10.03.2023

Resursu aprite ēku būvniecībā Latvijā pašlaik notiek vien...
Lasīt vairāk
Aprites ekonomikas tēma ir viena no vides izglītības būtiskākām sastāvdaļām

02.03.2023

2023.gada 10.februārī norisinājās seminārs skolotājiem...
Lasīt vairāk
Uzsākta pilotiekārtas montāža LIFE IP projekta ietvaros

22.02.2023

Hyrogas uzsācis eksperimentālās pilotiekārtas (TRL* 7)...
Lasīt vairāk
Pētījums par tabakas izstrādājumu lietotāju paradumiem Latvijā

15.02.2023

SIA “AC Konsultācijas” sadarbībā ar SIA “Zaļā josta” veic...
Lasīt vairāk