Logo
lv en

Aizvadīta šī gada pirmā projekta partneru sanāksme

01.02.2024

Vakardien, 31. janvārī, notika klātienes sanāksme, kurā tikās LIFE Waste to Resources IP projekta partneri, lai informētu par projekta aktivitāšu īstenošanas progresu, par šajā gadā veicamajiem darbiem, kā arī lai prezentētu atsevišķu aktivitāšu progresu un rezultātus.

Sanāksmē projekta partneri ziņoja par aktivitātēs paveikto 2023. gada pēdējā ceturksnī un par plānotajiem pasākumiem un ar tiem saistītiem izaicinājumiem. Sanāksmes laikā ar prezentāciju uzstājās VARAM vecākā eksperte Sandija Svarupa, kas informēja par progresu aktivitātē “Dialoga un sadarbības veidošana ar akadēmisko un zinātnes sektoru”. Izstrādāta stratēģija dialogam ar zinātni kā darba dokuments, kurā apkopoti LIFE Waste To Resources IP projekta pasākumi dialoga veicināšanai ar zinātni.

SIA “Eco Baltia vide” projekta vadītāja Diāna Baranovska sniedza ieskatu par pieredzes braucienu uz Amsterdamu, lai iepazītos ar iespējām, ko sniedz “Repair cafe” jeb mantu labotava. Kopumā pasaulē ir vairāk par 2990 šādu labošanas vietu. Labotavās - kafejnīcās vietējie iedzīvotāji ved bojātas elektriskās ierīces, piemēram, dažādus instrumentus un virtuves iekārtas. Pēc tam tās kopā ar meistaru tiek labotas, lai salūzušām iekārtām dotu otro dzīvi, ietaupot klientu naudu un neļaujot iekārtām nonākt atkritumu poligonā. Pagājušā gada nogalē darbu uzsāka elektroiekārtu labošanas centrs, kas atrodas Stūraiņos, Rumbulā, Stopiņu novadā.

Savukārt SIA “Druplat” projektu vadītājs Dzintars Vītoliņš dalījās ar izaicinājumiem, kas jāpārvar ceļā uz apritīgumu. Kā koka atkritumus pārstrādāt gatavā produktā? Mērķis ir no otrreizējās koksnes (kokmateriāliem no celtniecības un nojaukšanas darbiem, koka iepakojuma, kastēm, preču paletēm, mēbelēm) ar 5 - 10% pārstrādātā tekstila piejaukumu, radīt prototipu koka skaidu blokam. Lai to paveiktu, šogad tiks nodrošināta ražošanas iekārtu uzstādīšana, izmēģinājumi produkta ražošanai un produkta kvalitātes kontrole.

SIA “Vidusdaugavas SPAAO” valdes loceklis Jānis Bisenieks sniedza ieskatu, ko darīt ar nešķirotajiem sadzīves atkritumiem, kas nonāk atkritumu poligonā “Dziļā vāda”.  Nepieciešams uzlabot  atkritumu šķirošanas efektivitāti. Tādēļ projekta ietvaros ir iegādāta un automatizēta gaisa plūsmas atkritumu šķirošanas iekārta AirBasic, kas atkritumu apsaimniekošanas poligonā “Dziļā vāda” sagatavos atkritumus tālākai reģenerācijai.

Sanāksmes laikā tika rādīta arī īsfilma par to, kā norit atkritumu šķirošana ar jauno iekārtu.

Sanāksmes noslēgumā biedrības “Cleantech Latvia” izpilddirektore Evija Pudāne un Rīgas Tehniskās universitātes projektu vadītāja Zane Derdonska informēja par progresu industriālās simbiozes platformas izveidē un iepazīstināja ar akcelerācijas programmas uzsākšanas plānu.  Projekta aktivitātes ietvaros ražošanas uzņēmumi varēs pieteikties akcelerācijas programmā un apmeklēt izglītojošu semināru par aprites ekonomiku.

Pateicamies visiem par dalību un uz tikšanos nākamajā sanāksmē!

Dod iespēju laboties – pirmais elektrotehnikas labošanas centrs Latvijā!

26.02.2024

Lai veicinātu nolietotas elektrotehnikas atgriešanos...
Lasīt vairāk
Aicinām lauksaimniekus iesniegt datus par radītajiem pārtikas atkritumiem!

23.02.2024

Aicinām atbalstīt pētniekus, aizpildot anketu par...
Lasīt vairāk
Nomas pakalpojumi Latvijā - ar izaugsmes potenciālu

23.02.2024

Aptauja, kas veikta 2023. gada nogalē, sniedz padziļinātu...
Lasīt vairāk
Vidzemes ražotājus aicina uz izglītojošu semināru par ilgtspējīgu resursu izmantošanu ar industriālās simbiozes metodēm

19.02.2024

Industriālās simbiozes SINERGIA platformas darbības...
Lasīt vairāk